16 Ocak 2008 Çarşamba

SOBELENDİMMM

VEEEEE SONUNDAA SOBEEEEESevgili arkadaşım melek http://zeytinyapragi.blogspot.com/ / beni sobelemiş memnuniyetle kabul ediyorum.Bu benim ilk sobelenmem

Yemek olsam ne olurdum? Ramazan ayında oruçlu bedenlerle,sabırla uzun kuyruklarda beklenen ve ramazan dışında yendiğinde o tadı vermeyen RAMAZAN PİDESİ olmak isterdim.

Renk olsam ne olurdum? Her şeyin geçici olduğu hissini veren ,günün bittiğini ,güneşin dünyayı terk etmesi esnasında oluşturduğu renk cümbüşü,AKŞAM KIZILLIĞI olmak isterdimÇalgı aleti olsam ne olurdum?Basit bir sazken sazlıklarda.İşlenince en asil tavrını alan, sesiyle insana huzur veren başka diyarlara götüren dinlendiren NEY olmak isterdim.

Aylardan ne olurdum? İnsanların umutla beklediği,planların aylar önceden yapıldığı,kavuşmaların yaşandığı,en çok düğünlerin olduğu,insanların rahatladığı
ısınma derdimizin olmağı Yaz aylarından TEMMUZ olmak isterdim


Ayakkabı olsam ne olurdum? Umutla,heyecanla beklenen, minik ayaklarla ilk adımın atıldığı o unutulmayan hazlar yaşatan ,BEBEK AYAKKABISI olmak isterdim.


Kıyafet olsam ne olurdum? Kıyafetten ziyade bir aksesuar ama ben eklemden geçemicem değerinin kışın soğuklarda anlaşıldığı kıymetinin bilindiği ellerimizi ısıtan ELDİVEN olmak isterdim.

Bende eğer kabul ederlerse: sevgili arkadaşım
http://balgibi25.blogcu.com/ / fatoşu ve
http://baharcicegi.blogspot.com/ / Baharı
sobeliyorum eğer kabul ederlerse. Kolay gelsin


6 yorum:

kitchensweetkitchen dedi ki...

Ney sesini çok severim.Batı enstrümanları insanları bunalıma sokuyor.Ama bizimkiler öyle mi?Sonsuz huzur doluyor insanın içine dinlerken.
Paylaşımınız için teşekkürler.

Baharcicegi dedi ki...

Canim tesekkür ederim beni sobelemissin,en kisa zamanda cevaplayacagim.
ney,benimde severek dinledigim bir enstüreman insana hizir veriyor ruhu dinlendiriyor,bende sobe sorusunu cevaplamis oldum bile.
Sicacik sevgilerimle

Melek* dedi ki...

CANIM CEVABIN İÇİN SAĞOLASIN CEVAPLAR ÇOK HOŞ
GÖRÜŞMEK ÜZERE

ezgi uğurlu dedi ki...

çok hoş olmuş cevapların canım sevgiler

disal dedi ki...

canım cevaplar çok hoş....

senin iç dünyanı tanımış olduk böylece....

sevgiler...

tadinadoyamadım-dilek dedi ki...

SEVGİLİ kitchensweetkitchen
Bahar
Ezgi
Dilek
vee CANIM ARKADAŞIM MELEK
HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BENİ YALNIZ BIRAKMADIĞINIZ İÇİN